Hispaania(Tenerife) 2023-2 (puusepad) vol 5 (aprill – mai)

Saabunud on meie viimane nädal Tenerifel.

Kristo ja Braian jätkasid oma mööbli osade viimistlemise ja komplekteerimisega. Kantisime plaate, tegime liimkilpe ja paigaldasime ustele liiste. Neljapäeval alustasime hommikut töökoja koristamisega. Kohe kui olime löpetanud sõitsime töökaaslastega mäest allapoole külla kus siis võtsime ühe klaasi peale, pärast mida suundusime objektile, kus paigaldasime pesuruumile raamiga vaheseina, kust jooksis läbi liuguks. Reedene päev möödus tööpoolest rahulikult. Tähistasime töökaaslastega oma viimast koosviibimist Tenerifel. Sõime kõik koos kollektiiviga eestimaiseid komme ja jätsime sõbralikult hüvasti.

Rene ja Steven, koristasid viimaseid põrandaid ja eemaldasid viimased segu ja pahtli jäljed kõikidest toa nurkadest, peale mida suundusid nad õue puhastama maja ümbrust ja basseini äärset ala. Andero veetis viimase nädala kahe töökaaslasega teisel objektil, kus nad vedasid välja lammutamisest tekkinud prügi ja muud sodi ning märkisid seintele peale kõrgused põranda aluspinna märgistamiseks. Reedesel päeval viis meie ülemus Gonzalo kogu kollektiivi ühiselt välja sööma kus veetsime viimased mõnusad kaks pool tundi, muljetades ja viimaseid pilte tehes.

Reede õhtul rentisime endale auto terveks nädalavahetuseks. Niipea kui olime kätte saanud autovõtmed, suundusime Tenerife pealinna Santa Cruzi. 

Santa Cruzis käisime väljas söömas ja kohalike kultuuriobjekte avastamas. 

Laupäeval võtsime ette suure retke Loro Parki, kus nägime palju huvitavaid väljasuremis ohus loomaliike ja ka välja surnud meduusi liike, mida Loro Parki rahvas siis proovib laboratoorselt taaselustada.

Peale loomaaeda suundusime 30km kaugusele asuvasse kunagisse hotelli, mis tänaseks on oma tegevuse lõpetanud na hüljatud. Pärast hotelli uudistamist suundusime suletud veepumplasse (Ruins of Casa Hamilton Pumping Station) mis asutati aastal 1903 ja suleti jäädavalt 1919. Kohe kui olime pumpla avastamisega lõpetanud, saime nautida ülevalt sillalt lummavat päikeseloojangut.

Pühapäeva hommikul võtsime ette järgmiseks sihtkohaks mägedevahelise külakese Masca, milleni viiv tee oli äärmiselt käänuline, kitsas ja mägine. Peale vaadete nautimist suundusime edasi Los Gigantesi suurele pangale, kus tegime kiired pildid ja väikse suveniiri poodlemise. Läksime endisesse sadamalinna Garachico, mis hävines täielikult viimase vulkaanipurske tagajärjel. Tänaseks on linn uuesti ülesehitatud ja õide puhkend. Kuna aega oli vähe, läksime otsejoones El Teide rahvusparki, kus saime vapustavate vaadete   osaliseks mida on raske sõnadesse panna ja mida peaksite ise oma silmaga nägema. 

Nii möödusidki meie meeldejäävad 6 nädalat Tenerifel. Tahaks südamest tänada Tõnu Armuliku kes selle kõik meie jaoks võimalikuks tegi, Paulat ja Marivit Tenerife Job Trainingust, kes meid kohapeal abistasid ja kohalikku Eestlast Maritit, kes oli nõus meile suurima rõõmug autot rentima ja tuli sellega meile igati vastu. Lisaks meie ägedaid töökaaslasi ja ülemusi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: