Saksamaa 2018 (aprill) vol 1

Guten Tag Menschen!

Meie esimene nädal Münchenis, Saksamaal läks rohkem harjumise ja linna avastamise taktis.
Pühapäeval jõudsime kohale, jätsime oma pagasi valvelaua juurde ja läksime jalutama. Me märkasime, et hoolimata linna suurusest tundus elutempo Tallinna omast aeglasem. Lisaks on linna vahel palju loodust ja rohelust ning ilm on väga suvine. Pärast nelja-viit tundi saime oma võtmed.

Nädala alguses elasime eraldi tubades, Keidi ja Kadri ühes ning Annabel eraldi ühe Saksa tüdrukuga. Meie majutuskohas on kindlad ajad hommiku- ja õhtusöögiks ning nädala sees võimalus õhtuti jõusaali ja ujulat kasutada. Vahel on ka võimalik kaljuronimisseinal ronida. Ümberringi on jalgpalli- ja korvpalliplatsid ning kohti piisavalt, et õues olemist nautida.

Kui esmaspäev ja teisipäev möödusid jalutades, siis kolmapäeval kohtusime oma koordinaatori, Brigitte Traubiga kohalikus ehituskoolis. Tema abiga saime ühistranspordi kuupiletid ning info ettevõtete kohta, kuhu me praktikale läheme. Lisaks osalesime ka Brigitte eestvedamisel tunnis veepõhiste lakkide teemal. Saime ringkäigu kooli peal ning palju soovitusi vaatamisväärsuste jaoks.

Neljapäevaks võtsime ühendust ettevõtete kontaktisikutega ja külastasime järjekordselt koolis Brigittet. Algusajad olid määratud meile erinevad. Kadrile oli 6.45-ks määratud saabumisaeg, Keidile 7-ks ja Annabelile 8.30-ks. Keidi ja Kardi ei muretsenud ega olnud üldse ärevil uue koha pärast ning nende tööpäevad möödusid sujuvalt. Annabelil oli küll närv sees (olles esimest korda ettevõttepraktikal), kuid ka temal sujus kõik hästi.

Keidi esimene praktikapäev hõlmas torude teipimist ning ning seinte kruntimist. Kadri pani uste külge ukselinke ning puhastas neid värvist. Annabel värvis erinevaid sektsioone kahekorruseliset trepikojast ning koristas kõrvalpindu tolmust. Suhtlus oli piisav, et tööülesanded selged oleksid. Inglise keel oli mingil määral kasutatav ning kui muud üle ei jäänud, siis sai ka Google translate’iga hakkama, või selle vähese saksa keelega mida nädala jooksul õnnestunud omandada.

Nädalavahetus algas sooja ja päikeselise ilmaga ning oleme ilma kindlasti ära kasutanud, et külastada lähedalolevat Isari jõge ning ka veidi päikest saada. Selline oli meie esimene nädal ning esmaspäevast jälle jõudsalt tööle!

Viel Erfolg kõikidele praktikantidele ja õpilastele!

Keidi, Kadri ja Annabel

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: