Ungari 2018 (aprill) vol 2

Ungari praktika Szentendre vabaõhumuuseumis
Teine nädal

Nädala viimast tööpäeva alustasime tavalisest tunnikese varem. Jätkasime aia juures krohvitööde ja lubivärvimisega. Tänu kiirele tööle ja varakult alustamisele oli tööpäev lõunaks läbi. Otsustasime kodus pesus käia ja vaba aja sisustada linna peal. Uudistasime raudteejaama juures asuvaid poekesi ning otsisime mõnusat söögikohta. Maitseelamust ei saanud me kahjuks seegi kord, kuid ilm oli soe ning välikohvikus istuda mõnus. Jõudsime koju alles pimedas.

Laupäeval ärkas enamus meist varakult, kuue ajal, et sõita Budapesti turule. Meie pettumuseks oli aga turg n-ö väga turistikas. Ei olnud selline turg nagu me lootsime, vaid täis suveniire müüvaid kaupmehi ning vahelduseks mõni puuvilja ja lihalett. Turul saime ära proovida langosi ehk kartulileiba, see on rasvas küpsetatud pirukas, millele pannakse traditsiooniliselt peale hapukoort ja juustu, kuid valikuid on palju. Peale turgu jalutasime veel linnas ringi ning tulime tagasi oma kodukesse. Õhtul tähistasime meie pesamuna Merikese sünnipäeva.
Pühapäeva otsustasime puhata ja päevitada. Ilm oli ilus ja soe ning nädalaga oli kõnnitud kilomeetreid liigagi palju kogunenud. Õhtupoolikul tuli siiski idee grillida ning osad meist võtsid ette 4 km rännaku poe poole. Kahjuks oli pood aga kinni ning kõrval olevas väiksemas poes polnud eriti midagi saada. Ostsime lohutuseks jäätised ning alustasime teed tagasi kodupoole. Eks grillime teinekord.

Uueks töönädalaks oli segumasin veeretatud mäe otsa, et jätkata seal krohvimistöid. Enne seda värvisime aga veel korra Balatoni järve äärse jahimaja müüritise üle. Õnneks ei olnud palju uusi pragusid tekkinud ja krohv oli ilusti müüri küljes. Kui värv otsa sai, jalutasime Jeesuse ohverdamise mäele, et sealset müüri krohvima asuda. Seal jätkus krohvimist mitmeks päevaks.
Teisipäeval jätkasime krohvitöödega. Müüri oli suhteliselt raske siledaks saada, kuna liivas, millest segu tegime, oli väga palju kive. Natuke eemal, eelmise tööpaiga lähedal alustati ühelt hoonelt vana rookatuse maha võtmist. Meile lubati, et kui hakatakse uut peale panema, saame ka seda tööd jälgida ning proovida.

Kolmapäeval lõpetasime müüri krohvimise ja jõudsime ka esimese kihi värvi peale kanda. Pealelõunaks meisterdas Arpad meile karniisi tõmbamise vormi, millega saab tõmmata uusi karniise ristitee peatuste räästa alla. Kaks meist said juba vaadata ja proovida ka uue rookatuse panekut.

Neljapäeva hommikut alustasime väikese puukiriku külastusega. See ei ole igapäevaselt külastajatele avatud, kuid meie jaoks tehti see hommikul korraks lahti. See tammepuust kirik asus väikese mäe otsas, üsna võsa sees. Peale kiriku uudistamist asusime uuesti tööle ja värvisime müüri teist korda. Ülejäänud päeva krohvisime väikseid majakesi ristiteel ning tegelesime karniisi tõmbamisega. Samuti käisid tööd rookatuse juures.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s