Portugal 2023-3 (mööblirestauraatorid) vol 6 (aprill – mai)

Ja algaski meie viimane nädal siin Portugalis. Tööd ja tegemised Encaixes kulgesid tavapäraselt, aga restauraatoritel Aktos olid pingelised päevad, kuna 2 nädalat tagasi saabunud 10 raamatukogu riiulit pidid nädala lõpuks valmis saama. Ja tänu tüdrukute pingutusele nad valmis saidki.

Tööst vaba aeg kujunes kõigil Portugali kaunimate paikade tutvustamiseks sugulastele ja sõpradele, kes olid meid tulnud külastama.

Sven viis pere Sao Jorge kindlust külastama. Veetis mõnusalt aega kesklinna katusebasseiniga hotellis, erinevates restoranides maitsvaid toite nautides ja suveniire shopates.

Hedi oma elukaaslasega võtsid ette seiklusliku tripi ookeani äärde surfarite paradiisi Costa de Caparicasse. Tõeliste matkasellidena nautisid nad imelisi vaateid kõrgelt pankrannikult.

Mirale saabusid sõbrad külla Bulgaariast. Kustumatu Fado õhtu vajas kindlasti ka sõpradele tutvustamist.

Keete oma mehega rentisid auto ja külastasid taaskord imeilusat Cascaid, elava ööeluga Qoimbrat ja Duoro veinitalu.

Angeelika nädala tipphetk oli külastada Jamie Oliveri restorani. Tõelise asjatundjana ei pidanud ta pettuma. Toidud olid Jamie väärilised ja hõrgud!

Kuna korterist kadus nett ja filmiõhtuid enam korraldada ei õnnestunud, otsustas Marken minna kinno Kiired ja Vihased 10 osa vaatama.

Nädala lõpus otsustasid Ave ja Keete veelkord proovida Setubali sõita. Eelmine üritus nurjus transporditöötajate streigi tõttu. Streik läbi, rannariided kotti ja bussi ootama. Aga seegi kord meie bussi ei tulnud. Tuli buss, mis viis meid jälle Lissaboni. Avastada oli veel Vasco da Gama kaubanduskeskus, Eduardo VII park ja Lissaboni funikulöör.

Esmaspäeval tööle minnes olid kaasas viimased kingitused ja soe tunne. Aeg, mis alguses tundus nii tohutu pikana, oli otsa saanud. Kõik need 6 nädalat, mis olid täis uusi kogemusi, avastamist, töid ja tegemisi, erinevaid emotsioone olid olnud siin Portugalis päikselised. Aga täna sadas vihma. Oll jõudnud kätte aeg pakkida kohvrid ja jõuda taas koju!

Hüvasti Lissabon!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: