Itaalia 2023-3 (mööblirestauraatorid) vol 2 (mai-juuni)

Teine nädal Pizzos on ootamatult kiiresti läbi saanud. Ilmadega on nagu on, mõned ilusad päikselised päevad oleme ikka saanud, aga õnneks on ka vihmase ilmaga väga soe.

Töönädal algas väga töiselt mõlemas töökojas. Esmaspäeval aitasid Evelin ja Raine Pipol veidi töökojas korda luua. Maestro on nii krapsakas, et tüdrukutel andis ikka järele jõuda. Välja tuli väga palju põnevaid esemeid, mille üle meie ainult ahhetasime ja translatega abiga välja üritasime uurida asjade päritolu (päris ise veel itaalia keelest aru ei saa). Kõige selle sahmimise lõpuks saime endale puhketooli, sellise uhke, mida saab ka pikali asendisse lasta. Meie töökate eestlastena kasutame seda vaid istumiseks, siiani. Kes teab, võibolla viimastel nädalatel juba sulandume ja teeme ka lõunauinaku.    Raine alustas ühe väga vana kirstu puhastamist, keegi on selle kunagi rumala peaga pruuniks värvinud.

Ketter ja Johan toimetasid edasi alustatud lauaga. Tegid uusi plomme ja andsid peitliga õige kuju. Johan sai kätt proovida treimisega ja nüüd on laual uus uhke jupike juures. Johan käis ükspäev töökojast väljas Fransescoga, paigaldasid majale uue välisukse. Fransesco on väga hea õpetaja, kannatlik ja suudab kõik rahulikult selgeks teha.

Linnas hakkavad juba kõik poekesed ennast vaikselt avama ja turiste on kordades rohkem näha. Peale tööpäeva teeme ka koduteel mõned poepõiked ja viskame silma peale, et hiljem oleks kodustele lihtsam kingitusi leida. Evelin õpetas meile ühe ägeda kaardimängu, millega õhtuid sisustame. Kõigepealt õppisime ise selgeks, siis kutsusime mängima ka Johani, kelle hea mälu ja vist ka mingilmääral õnn meile kohe pähe tegi.

Nädalavahetusel oli plaanis sõita linnast välja, aga kuna anti tugev tormihoiatus ja ilm oli tõesti veidi hirmutav, siis laupäeva veetsime lihtsalt puhates. Üks päev logelemist oli liig, pühapäeval võtsime ette  pikema jalutuskäigu kõrvalasuvasse linna Vibo Marinasse. Enne seda külastasime ka Pizzo kalmistut. No oli ikka suur ja võimas, igal perekonnal oma kabel, kõik omamoodi erilised.  Jalutuskäik sai pikk ja väsitav, veidi vist pingutasime üle . Aga ei ole hullu, läheme uuele nädalale vastu reipalt ja positiivselt, täis töötahet!                                                    

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: