Soome 2023-1 (puusepp) vol 5 (märts – mai)

See nädal on käsil olnud…*trummipõrin*…vigade parandus!
Taaskord on minu rõõmuks olnud see, kui miskit on valesti, vääralt, nihkes, viltu, või muud säärast. Sedapsi saan enim sisekaemust just nimelt ettetulevatest tava- ja ebatavalistest komistuskividest.
Näiteks saunaruum, kus plaatija oli pannud seinad enne põrandat (vahet pole, kummaga alustad, kui joonisel on kõik kirjas ja lugeda oskad), aga juhtus nõnda, et seina panekut alustas ta maast üles, ja põrand ise on ca 15mm, mis tähendas, et tegelikkuses peale põranda panekut nihkus lagi 15mm allapoole, kuna seinaplaadid lõppesid madalamal. Endal tekkis küsimus, et kuidas selline viga sai üldse tekkida, kui joonisel on kõrgus märgitud? Vastus: miskommunikatsioon meistri ja töölise vahel.  Minu ülesanne oli aga lihtne – esiteks kinnitada lisaprussid külgmiste laeroovide külge, et hiljem lage kinnitada saaks ning madaldada lagi kinnitades kõigile roovipostidele 13mm paksused liistud lae täies pikkuses. (pildil mina 13mm liistuga)

Õite vahva oli avastada üks, kaks, kolm ja siis nüüdseks 6 elamuboksi järjest, et joonise järgi tehtud wc-ruumi ukse paigutus ei lähe reaalsusega kokku. Probleem oli, et projekteerija ei arvestanud trepiaugu seina paigutust wc-ukse ava suhtes, kus tuli ca 30-,kohati 60mm nihe sisse. Põranda plaat oleks näotult jooksnud ukse ava alla.Selle vea avastas plaatija töö käigus. Selle tulemusena eemaldasin mittekandva seina ukseava ühe posti, paigaldades kipsi sisse uue posti ning paigaldasin teisele poole ava lisaks ühe (või olenevalt olukorrast kaks) posti liigutades nõnda eritaoliste põrandakatete kohtumispunkti tasa. Teisisõnu liigutasin ukseava ca 40mm. Lisaks oli siin kipsilõikeid, pistikutooside nihutamised (vigane algpaigutus elektriku poolt), lammutus, koristus.
(piltidel näha)

Nagu eelmises aruandes sai pikalt kirjeldatud seina igatepidi sirgeks, loodi ja mittemühklikuks tegemisest, siis see nädal oli sarnane ülesanne. Seekord ilma tenoriteta. Kaks tuletõkkeseina tala olid tugevalt kumerad, võiks öelda ca 15mm Eemaldasin topelt kipsikihid, lisaks oma sadakond+ tehases paigaldatud klambrit, villad ja sai asja kallale asuda. Kerdopuudest talad algsete kõrvale, mis olid vahelae ülemise äärega tasa; algne tala vahelae alumise ääre järgi läbi lõigatud ja eemaldatud; äralõigatud tala pikkusega kerdopuud algsete asemele paigaldatud; topeltkerdopuust talad omavahel kinnitatud; vaheklopid üles äärde, et talasid siduda ja samal ajal kipsile kinnituskoht anda; uued kipsid (2 kihti) paigaldatud; tulekindel vaht imepisikestesse vahedesse ja saigi korda ning igatepidi loodi. (piltidel näha)

Torude asukohti sai muudetud. See hõlmas kipsitöid, toestuskloppide paigaldust, villa paigaldust, koristust.

Vaba aeg. Seekord lühidalt. Soomes õhtuti head sööki meisterdanud, paar filmi vaadanud. Läksin nädalavahetusel ka koju Raasikule ja veetsin imetoredad 2 päeva pere seltsis. Igati imeline aeg nii siin kui seal!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: