Itaalia 2021 vol1. (okt.-nov.)

Tutto bene ehk kõik on hästi

Esimene nädal Itaalias (25 – 31 oktoober 2021)

Esmaspäeval kell pool viis varahommikul alustasid Aleksei, Daisy, Kristel ja Terje Tallinna lennujaamast oma teekonda välispraktikale. Kuna Covid-19 möllas maailmas endiselt, olid reeglid lendamiseks karmid. Maskide kandmisega olime juba harjunud, vaktsineerimistõendi ettenäitamisega samuti. Uus oli aga maale sisenemise registreerimine. Selleks tuli täita enne lendu pikk ankeet, kus muuhulgas küsiti ka istekohti lennukis, nii kodust kui Itaalia aadressi. Seda paberit näitasimei nii Frankfurdis, kui Roomas. Päev lennujaamades, lendu oodates ja lennates ning erinevate terminalide vahel sõeludes, osutus tõeliselt kurnavaks. 

Nicoterasse jõudmiseks sõitsime veel tunnikese läbi vihmasaju, mööda käänulisi mägiteid. Turvavööd olid kinnitatud vaid meie grupil, autojuht turvavööd ei vajanud. Oma uude koju saabusime kohaliku aja järgi peale üht öösel (Tallinnas oli siis juba kaks läbi). Veel viimane ponnistus trepist üles, kohvritega viiendale korrusele, liftita majas. Kogu väsimus kadus aga hetkel, kui uksest sisse astusime. Korter oli lihtsalt imeline, luksuslik ja korraga nii suur kui hubane. Kolm magamistuba, kaks elutuba, köök ja kaks vannituba. Igal toal rõdu ja üks nii suur, kui mitu tuba kokku. Antiikmööbel ja moodne sisustus läbisegi. Öösel pimedas võisime vaid aimata rõdult avaneva vaate võimsust, kaugel kumasid linnatuled, kusagil all paistis meri. Hommikul oli rõõm seda suursugust vaadet õhku ahmides nautida. Meil on vaade nii Nicotera linnale kui mereäärsele Nicotera Marinale, üle mere paistab kätte ka Sitsiilia. 

Maurizio töökoda asub linnakese teises servas otse mäe nõlval. Tema hoovis kasvavad mandariinid, pomelod, granaatõunad, hurmaad ja muidugi ka viinamarjad. Selline eksootika võttis põlvist nõrgaks. Lõunapausiks lähme koju sööma, haarame kaasa mõne neist magusatest viljadest ja maiustame veidi. Tööd on aga tänu koroonale vähevõitu, ka siin Nicoteras on paljud firmad pidanud oma ärisid sulgema. Turiste on vähem, ka kohalikud hoiavad oma kulutusi vaos. See kõik on jälje jätnud ka Maurizio tegemisele. Meie ei lase end aga sellest kõigest heidutada ja tirime töökoja soppidest välja sinna unustatud aardeid. Lihvime ja puhastame, maalime ja lakime. Veidi harjumatu oli meile siinne tööstiil. Näiteks üks lihtne tumba, mis logises tappidest sai parandatud veidi erilisel moel. Nimelt ei tee Maurizio ise polstritöid, vajalikud puiduprandused (tapid kinni liimida, kerge vahelihv ja uus kiht šellakit peale) tegime enne vana polstri eemaldamist. Alles siis, kui tool korras, läheb see teise meistri kätte, kes vahetab polstri ja töö lõpule viib. Esimesel nädalal saime kõik tegeleda nii vana lakikihi maha lihvimisega, värvimise ja lakkimisega. Kaunistasime ka kokkupanavaid noodipulte. Kristel maalis sinna rukkililli, Daisy tegi spiraalset ornamentikat ja Terje katsetas noodijoontega. Pintslitega oli esimestel päevadel kehvasti, üks suur kamba peale. Daisy meisterdas siis ühest pulgast ja tükikesest riidest sobiliku töövahendi. Aleksei pääses ka masinate taha, et erinevaid detaile välja lõigata. Suuri töid veel teinud pole, usaldus tuleb välja teenida, eks näis, mida uus nädal töökojas meile pakub. 

Oleme käinud ka mere ääres jalutamas ja ujumas. Roninud aina kõrgematele vaateplatvormidele. Ja läbinud kitsaste tänavate labürinte, mis looklevad siin ikka üles ja alla. Laupäeval tegime väljasõidu Tropeasse, veelgi uhkemate vaadetega, kõrgemate müüridega ja kraadi võrra soojema mereveega ehk vesi oli seal 21 kraadi soe. 

Mõned faktid: tööpäevadel käime umbes 6 km päevas, vabal päeval 12-14 km. Laupäeval tegime näiteks 18550 sammu. Pooled neist mäest üles 🙂 Palju avastamist on veel ees ja ootame juba põnevusega järgmist väljasõitu.

Vaata ka esimest pildiseeriat meie kooli Facebookist!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: