Tenerife 2020 (al märts) vol 1

Laupäev:

Saabusime öösel Tenerifele ja meid viidi meie ööbimiskohta. Korteriomanik soovis, et ise võtmetele järele läheksime, nii et võtsime oma kohvrid ja jalutasime paar tänavat edasi. Üks naisterahavas ulatas meile meie võtmed ja tagasiteel me olime. Korterisse jõudes vaatasime kiirelt elamise üle ja suundusime välja süüa ostma, kuna olime pea 12 h söömata.

Pühapäev:

Hommikul ärgates hakkasime valmistama eelmisel õhtul ostetud toitu. Otsustasime linnapeal ringi vaadata ja nii me välja suundusime.
Tagasi tulime lõuna paiku. Ilona otsustas randa minna ja seda ka ta tegi. Õhtupooliku veetsime asju lahti pakkides ja mentoriga infot vahetades.

Esmaspäev:

Hommikul tuli meie mentor Teresa meile autoga järgi. Suundusime esialgu meile interneti ostma, aga pika järjekorra tõttu otsustasime hiljem tagasi minna. Edasi läksime Teresa töö juurde, kus pidime meie ülemusega kokku saama. Arutasime vahepeal mil tekkinud küsimusi näiteks, kas kraani vesi on siin joodav ja muud.

Ülemus jõudis üsna pea. Kuna ta inglise keelt ei räägi, siis vahendas Teresa. Ta küsis meie tööriiete olemasolu kohta, ka seda, mis töid me teha oskame. Kokku sai lepitud ka meie töölemineku aeg ja koht. Pärast seda suundusime teisele katsele meile interneti ostma ja seekord see õnnestus. Lisaks sellele viis ta meid bussijaama ja ostsime koos endale bussikaartid ja laadisime nendele raha peale. Ta sõidutas meid peatusesse, kus pidime tööjuures maha tulema ja lasi meil iseseisvalt tagasi tulla, et näha kas saime aru kuidas bussid siin kandis käivad. Koju jõudsime üsna kähku ja otsustasime veel midagi ette võtta ning suundusime tagasi bussipeatusesse, et ühte kaubanduskeskusesse minna. Seal ei viibinud me kaua, kuigi mõned asjad said sealt ostetud.

Teisipäev:

Oli esimene tööpäev. Pidime ärkama 05:50, et jõuda 07:30 kontorisse. Seal pidime mõnda aega ootama ülemust, kes meid meie esimesele objektile viis.
Kohapeal ootas meid 3 ruumi, suur tuba rõduga, esik ja vannituba.
Alustasime esimesel päeval suure toaga. Teipisime veel teipimata jäänud kohad, üks meist tegi kohtpahteldusi kuni teine värvis seinte ja lagede ääri. Hiljem tuli pahteldatud kohad lihvida ja servades veel teine kiht värvida.
Tollel päeval tekkis väike segadus nii, et bussi peatusesse viimise asemel meid viidi otse koju. Ilona läks taaskord randa koju jõudes randa.

Komapäev:

Hommikul tuli taaskord vara tõusta. Tegime endale hommikusöögi ja lõunasöögi kaasa ning teele me asusime. Oli tore näha päikesetõusu, sest kui teele asusime oli veel pime, aga kohale jõudes oli päike horisondi tagant juba ammu kerkinud. Kontorist viidi meid taaskord hotelli. Jätkasime eelmisel päeval pooleli jäänud töödega suures toas ja saime lisaks esiku. Tööd jäid samaks, vajalikud kohad teipida, kohtpahteldused teha, pärast lihvida ja servad värvida. Koju jõudes läks Ilona taaskord randa. Lisaks selle käisime mõlemad veel poes söögi varusid täiendamas. Õhtul läksime jalutama ja ümbrust vaatama, käisime isegi jalgupidi vees ning ostetud said esimesed suveniirid suguvõsadele ja sõpradele.

Neljapäev:

Nii tööle minek, kui tööülesanded jäid samaks, juurde tuli veel lihtsalt vannituba. Pidime veel lisaks esiku ja vannitoa põrandad värvimise eel ära katma. Saime oma tööga kiirelt valmis, koristasime toas ja viisime tööriistad õue, kus neile järgi tuldi. Järgi tuldi ka meile, sest me suundusime uuele objektile. Selleks oli väike maja. Pidime ära värvima väilisseinad. Kui esimene värvikiht peale pandud, tulid välja erinevad vead ja kohad mida tuli pahteldadaja pärast lihvida. Sellega sai meie tööpäev selleks korraks läbi ja taheti, et me järgmisel hommikul kohe sellele objektile läheksime.

Reede:

Saime natuke hiljem tõusta uue objekti asukohta tõttu. Esimese asjana saime välisseinad lõpuni värvitud ja suundusime sisetöid tegema. Ruumis sees oli vaja kõigepealt ära värvida mitmete tubade servad ja hiljem kõik muu. Aga muidugi pidime enne kõik vajalikud kohad teibiga kinni katma. Pidime tegema elutoa, esiku, kaks magamistuba ja köögi, see võttis enamuse tööajast. Hiljem võtsime maha kõik teibid ja katted mööblilt, alustasime koristamisega. Kõikides tubades pühkisime tolmu, kraapisme maha kukkunud värviplekid ja nühkisime põrandaplaatide vuugid puhtaks.

Laupäev:

Laupäeval ei teinud me väga midgai erilist, magasime kaua ja puhkasime tööst. Õhtupoole käisime korra jalutamas ja ka poes. Suhtlesime erinevate inimestega liikvel oleva viiruse teemal.

Pühapäev:

Taaskord sai kaua magada. Arvestades siinset olukord ja seda, et alates esmaspäeva hommikust pannakse kõik poed peale toidupoodide kinni, käisime väljas erinevates poodides suveniire ostmas ja oma todiuvarusid täiendamas. Age käis väljas veel eraldi, sest avastas, et osadele inimestele on ikka kingid puudu.

Tervitavad Age ja Ilona

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s