Portugal 2019 (al aprill) vol 1

Portugal 2019 (aprill–juuni). Esimene nädal Portugalis (28.04.–05.05.).

Tervitusi siit soojast Portugalist! Meil on juba suvi siin täies hoos – õues on päeviti olnud 25–28 kraadi sooja, seega naudime ilusaid ilmasid! Tallinnast Lissaboni sõitsime vahemaandumisega Helsingis. Alustasime juba lõunast ja kohale jõudsime kell 9 õhtul (kohaliku aja järgi). Lennujaamast viidi meid majutuskohta Montijo linnas. Esialgu anti meie kasutusse tore maja, kus elasimegi oma esimese nädala Portugalis, kuna korter, kuhu pidime minema, oli hõivatud. Täna aga kolisime siiski sellesse korterisse. Hetkel jagame seda kahe noore vene tütarlapsega Eestist. Enamik Montijo elanikest käib tööl Lissabonis, aga kuna siinne kinnisvara on taskukohasem, siis kodud asuvad siin.

Esmaspäeva hommikul viis Erasmuse esindaja Laila meid väikesele linnatiirule, et näidata kus on meie jaoks tähtsamad punktid ja seejärel läksime tutvuma oma töökohtadega. Silva ja Mari-Liis suunati Atkosse, millest on ka eelnevates blogides üsna palju kirjutatud. Liisa ja Kristin aga ühte teise restaureerimisega tegelevasse firmasse nimega Gonçalo Cardoso Studios, mis on väike pereettevõte, mille omanikud on Goncalo oma abikaasa Inesega. Nende töökoja põhimõte on tegeleda restaureerimisega võrdlemisi ökoloogiliselt – kasutada võimalikult palju vaid looduslikke tooteid. Meile see meeldib! Goncalo juures olevat saanud ka oma esimesed restaureerimisalased teadmised Atko peremees. Tegemist on väikese töökojaga, kus on peale meie veel praktikante nii Hispaaniast kui ka Portugalist.

Tööle jõudmiseks lahkume hommikul kodust kell 8.00, et kell 10.30 tööl olla. Igal hommikul sõidame kolme transpordivahendiga – buss, praam, buss. Pärast tööpäeva, mis lõppeb kell 18.00 tuleb jälle sõita 1,5 tundi, et jõuda koju tagasi. Teispäev oligi esimene tööpäev. Esimeseks esemeks anti Liisale ja Kristinile üks vana kirjutuslaud, millelt pidid eemaldama metallist detailid ja puhastama selle linaõliga. Hiljem näitasime Concalole fotodelt töid, mida olime teinud koolis ja seega plaanis ta meile järgmiseks korraks juba keerulisemaid asju. Silva ja Mari-Liis said Atkos tööks neli kirjutuslauda millel tuli furnituur eemaldada ning üles loetleda puudu olevad detailid.

Kolmapäev oli Portugalis püha, seega käisime tutvumas ühe kuurortlinna, Estoriliga. Plaanisime võtta rannas päikest ja süüa mereande. Mõlemad plaanid said täidetud! Ujuda küll veel ei õnnestunud, kuna vesi oli rannas ikka väga külm.

Neljapäeval alustasid Kristin ja Liisa päeva piljardilaua punutud kottide parandamisega. Seejärel hakkasime tegema korda ühte regendistiilis mängulauda. Selle oli vaja teha puhastust, spoonimist ja intarsia parandust. Samuti tuli teha laua äärele uued liistud ning praod täita vahaga. Mari-Liis ja Silva meisterdasid kirjutuslaudade puuduolevaid detaile. Kapisahtli stopperite eemaldamine ning uute välja lõikamine ja paigaldamine, sahtlite puuduolevate detailide liimimine ja lihvimine, kirjutuslaua iluliistude välja joonistamine, lõikamine ning nikerdamine. Reedel jätkasid Liisa ja Kristin sama laua tegemist ning said selle ka tehtud – kanga osa lõpetab peremees ise. Lisaks saime ülesandeks puhastada veel kaks lauda ja kolmanda laua detaile. Silva ja Mari-Liis jätkasid kirjutuslaua puuduolevate detalilide meisterdamist, kuna puudu on väga palju nelja kirjutuslaua pisikesi detaile. Sellega saigi nende esimene töönädal läbi, ning õhtul kolasime veel Lissabonis.

Laupäeval käisime Setubali vanalinnaga tutvumas ja pühapäev läks kolimise tähe all. Järgmise nädalani!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s