Portugal 2018 (juuni) vol 6

Portugal vol6
14.-20.06.18

Viimasel nädalal jätkasime sekretärkapi parandustöödega ja ühe riidekirstu restaureerimisega. Kirst vajas reviver’iga puhastamist, kuuma šellakiga pragude täitmist, liimimist ning peale seda asusime juba kirstu prantsuse šellakiga katma. Sekretärkapp vajas väga palju tööd, kuna oli kehvas seisus. Esmalt liimisime võimalikult palju lahtiseid tükke tagasi ning lõikasime, peiteldasime puuduolevad tükid, mis vajasid seejärel samuti liimimist. Kapi praod ja augud olid täidetud vahaga, mistõttu vajas iga pragu vahast puhastamist, et seejärel täita kuuma šellakiga ning anda kapile suurem vastupidavus. Liimimine võttis samuti üsna palju aega, kuna karkassi sai liimida ainult kõige suuremate pitskruvidega. Seejärel puhastasime kapi ja sahtlid reviver’iga. Töö käigus ilmnes mitmeid uusi kohti, mis vajasid taas liimimist. Kapil esines ka varasemaid parandusi, mis olid väga silmatorkavad ning hea restaureerimistavaga vastuolus. Kuna töö käigus tööde maht pidevalt kasvas, siis jäi sekretärkapp meil kahjuks lõpetamata ning aeg Portugalis sai otsa.

Nädalavahetusel saabus suur suvi ka Eestist lõpuks Lissaboni. Viimaseid toimetusi oli rohkelt, väisasime viimaseid vaatamisväärsusi, sh portugaallaste suurimat uhkust – Azulejo muuseumi, kus nägime tervet keraamiliste seinaplaatide ajalugu. Jalgpalli MM-i raames oli terve linn melu täis, fännidele oli loomulikult peaväljakul suur ekraan, kus rahvuskangelase Ronaldo toetajad võisid uhkust tunda.

Järgnevatele praktikale suundujatele soovitused: kaasa võiks võtta oma maski, mis sobib kemikaalidega töötamiseks; mugavad riided (kihilised) ja kinnised jalanõud.

Kodutee kulges kiirelt ja viperusteta ning Tallinnas võttis meid vastu imeline kolmapäevaõhtune päikeseloojang.

Tervitustega

Kaisa, Karen, Laivi

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: