Itaalia grupp II 2018 (mai) vol 6

2018. mai, praktika Nicoteras, Itaalias
6. nädal
Ciao!
Algas meie viimane töönädal Nicoteras. Elina andis viimase lihvi eelmisel nädalal alustatud pildiraamile, nagu usin töömesilane kunagi, asus kohe uue kallale, et ka Maria joonistus “Kuu ja Päike” saaks kena ümbrise. Lisaks aitasid Airi ja Helen dekoreerida lillemotiividega raami nurgad. Nädala teises pooles olime eriti tegusad – näiteks Silva ja Airi vihtusid parandada köögimööbli kappi, Helen korrastas jõusaali pinki, Maria nikeras seinakaunistust, Elina lõpetas teist pildiraami. Reedel tegime kingituse töökojale – lõime selle harja ja usinate kätepaaridega läikima.
Erasmuse kontoris andis Francesca meile pidulikult üle tunnistused programmis osalemise eest, rääkisime lühidalt oma Erasmuse kogemusest, elust-olust Nicoteras ning jätsime sealsete inimestega hüvasti.

Laupäeval tegime viimase väljasõidu Scillasse ja Palmisse – kahte lähedalasuvasse linnakesse. Eriti armas ja vaimustav oli Scilla – ilus rannajoon, kenad vaated mägedele, keskaegne vanalinn ja rikkaliku elustikuga merepõhi. Suutsime tuvastada esimesel vaatlusel nii merisiile, krabisid, kammkarpe, erinevaid kalu kui meduuse. Pühapäeval käisime veel viimast korda turul, et ikka kõik kilod kohvrites saaks kaetud ja ehk rohkemgi. 🙂 Kuna ilm oli suurepärane ja päike lausa kõrvetas, siirdusime randa, et vees sulistada ja veel enne kojusõitu päevituskinnitus teha. Üllataval kombel oli rannas ka palju kohalikke ja seekord polnud meie ainukesed, kes julgesid varba vette pista.

Esmaspäeval, meie viimasel päeval Nicoteras, pidasime Maurizio sünnipäeva. Silva küpsetas kingituseks šokolaadikoogi ja Elina maalis Nicotera vaatega pildi. Et Maurizio soov tulla kord Eestisse, ikka tõeks saaks, kinkisime talle ka itaaliakeelse raamatu Tallinna ajaloost ja vaatamisväärsustest. Maurizio naine Deborah kostitas meid oivalise tiramisu ja headusega. Rääkisime oldud ajast, sõime kooki ja nautisema sooja maiõhtut terrassil.

Meie üllatuseks kinkis Maurizio meile kõigile ka üht-teist mälestuseks Nicoterast ning kutsus lahkelt kui oma uusi sõpru meid taas Nicoterasse külla. Oli väga soe ja südamlik lahkuminene. “Ciao Itaalia! Tere Eesti!” Alustasime kell kolm öösel 18 tunnist koduteed!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s