Portugal 2018 (mai) vol 2

Portugal vol2 18.-24.05

Esimene töönädal lõppes töiselt, sest mitmed pooleliolevad projektid tahtsid lõpetamist. Nii toimetasime meiegi oma vitriinkapi kallal – tegime jooksvalt parandusi ning katsime kapi šellaki ja vahaga. Reedese päeva lõpuks oli kapp kõigi üllatuseks valmis – 4 päeva asemel, 2 päevaga! Peale tööd nautisime töökaaslastega Lissaboni linna melu.

Nädalavahetus oli päikseline ja laupäeval võtsime suuna Cascais’sse, mis asub 40-minutise rongisõidu kaugusel Lissabonist (edasi-tagasi pilet 5€). Kaunis kuurortlinnas saime rannamõnusid nautida, värskendavas ookeanivees supelda (mis oli mõne jaoks esimene kord) ning mööda väikseid vanalinna tänavaid uitada. Pühapäeval avastasime Lissaboni vanalinna ja tegime lõputult pilte imeliste vaadetega vaateplatsidel. Külastasime ka linna kõrgustes asuvat kindlust, kust avaneb suurepärane 360° vaade tervele linnale.

Uus töönädal on möödunud kiirelt. Pidevalt tuleb uusi projekte, mille kallal saame kätt harjutada ja iga päev kogume uusi teadmisi ja trikke, kuidas lihtsate vahendite ja võtetega toimetada. Enamus esemeid tahavad esmalt põhjalikku puhastust reviver’iga, rohkem kahjustada saanud esemed vajavad ka atsetooniga puhastamist. Šellakiga katmisel on olulised mitmed vahelihvid, et täita puidupoore. Oleme mitmete kappide restaureerimisel saanud nii lihvida, peiteldada, hööveldada, peitsida kui ka mitmeid muid töid teha saanud. Lisaks oleme harjutanud kätt puuduolevate tükkide asendamises. Tööde hulka lisandus ka antiikne peegel, mis oli värvitud musta-kuldse kirjuks ning mida klient soovis algselt kuldsena, kuid hiljem muutis meelt ja peegel sai hoopis meie käe all hõbetatud. See meetod on väga spetsiifiline ja kõigil oli palju õppida.

Tervitades
Kaisa, Karen, Laivi

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: