Hispaania 2018 (aprill) vol 2

Nädalaaruanne
23.04.2018 – 29.04.2018

Esmaspäev 23.04.2018

Päev algas hea hommikusöögiga ja äratava kohviga. Tööpäev algas ehitajatel kohe töökalt, näidati mida me peame pahteldama. Algul tundus kõik väga tavapärane ja kerge, aga kõik ei olnud nii lihtne. Esimeseks probleemiks oli segu, mille koostist me siiamaani nuputame, sest see kivistus väga-väga kiiresti ja selle tegemisel on ka oma tehnika ja nipid. Nii me siis Raiko ja Alekseiga segu paar korda ära viskasime. Lõpuks oli väga hea ja saime tegelikult kiiresti asja käppa. Päeval läksid Matheus, Raiko ja Kristo nagu ikka jõusaali. Paul ja Aleksei läksid väljakule jalgpalli mängima ja osa puhkasid kodus tööpäevast. Matheus, Raiko ja Kristo kirjutavad ise nii: „Esmaspäev algas tavalise tööpäevaga, ärkasime kell 7 hommikul, et kella poole üheksaks tööle jõuda. Tööl lihvisime erinevaid mööblidetaile ja nautisime samal ajal Hispaania päikest. Kui tööpäev läbi sai, siis läksime kõik koos koju ning mõni aeg hiljem läksin Kristoga koos jõusaali, et ikka suveks vormi saada. Peale trenni valmistasime homseks tööpäevaks toitu ning läksime magama.“

Teisipäev 24.04.2018

Teisipäeval tegime esmaspäeval antud tööd edasi tubade kaupa, jagasime meie kolme vahel toad ära ja lõpuks tegimegi kõik sujuvalt tööd. Objektil olime kolmekesi keegi meid ei seganud ja saime rahulikult tööd teha. Pauside ajal lebotasime, sõime ja mängime kaarte. Ilm oli teisipäeval väga ilus ja päikeseline. Õhtul istusime kõik kodus ja puhkasime.

Kolmapäev 25.04.2018

Kolmapäeval koristasid ehitajad objekti, näidati meile järgmised tööülesanded ja tegime terve päev tööd. Puusepad tegid tööd mõnusa päikse käes ja lõpuks hakkas päike peale ka. Õhtul hakkasime kolima. Ootasime Toni kauem, kui pidime, aga midagi hullu selles polnud. Kui lõpuks saime kolitud, siis külastas meid Tõnu, tegime koosoleku ja rääkisime möödunud nädalate muljetest. Peale seda täiendasime kohalikkus poes toiduvarusid ja läksime varakult magama.

Neljapäev 26.04.2018

Neljapäev möödus ehitajatel töökalt. Pahteldasime ja koristasime, kui Tõnu külastas meid näitasime talle suurt korterit kus me tööd tegime ning tegime ka paar pilti. Päev möödus puuseppadel samuti töökalt, aitasid kohale toimetada erinevaid kappe ja laudu. Tööpäev venis ca 2 h pikemaks kui muidu, kuid vähemalt said nad uusi ilusaid kohti näha Madridis ja ka ära näha Cristiano Ronaldo maja. Koju jõudes läksid osad jõusaali ja õhtuks olid kõik väsinud, läksime magama.

Reede 27.04.2018

Reede oli ehitajatel rohkem koristamise päev kuna nelja päevaga täitsime kõik tööülesanded ära. Tööpäev kestis kaheni ja saime ka teada, et järgmise nädala esimest kolm päeva on vabad. Puuseppasid külastas töökohtades samuti Tõnu. Puuseppadel oli reedene päev kaks tundi lühem kuna eelmine päev olid nad kauem. Aitasid korrastada firma hoonet kus tööl käivad ja panid ka väikse kapi kokku. Koju jõudes läksid osad samuti trenni ja peale trenni valmistusid kõik Erasmuse peoks. Kogunesime kell 22 Plaza del Sol väljakul ja saime seal tuttavateks teiste Erasmuse õpilastega ja õhtu oli väga lõbus ja põnev.

Laupäev 28.04.2018

Laupäeval ärkasid kõik üsna hilja, sest eelnev öö kujunes pikaks. Kõik tegelesid oma asjadega ja valmistasid omale hommikusööki. Päeva keskel kui päike väljas oli, siis otsustasid Kristo, Raiko ja Matheus minna El Retiro parki mis on väga suur ja väga-väga ilus. Proovisid ka ära traditsioonilised churrosed koos kuuma šokolaadiga ja need olid päris head. El Retiro pargis on üsna suur bassein kus nad laenutasid ka paadi, mis maksis 8 eurot 45ks minutiks, aerutasid seal ringi ja tegid ka pargist pilte. Osad käisid šoppamas ja mõned magasid kodus. Õhtupoole tegid kõik omale süüa, osad läksid veel trenni ja peale seda tehti veel väiksed sisseostud.

Pühapäev 29.04.2018

Pühapäeva hommikul esimese asjana käisid samad ikka kohustuslikus trennis, et saaks päeval ja õhtul puhata. Peale trenni läksid kõik Primark´i šoppama, mis asub meis ca 300 m kaugusel. Pärast kõik tegelesid oma asjadega, kes magas, kes luges raamatut ja kes käis väljas. Selliseks rahulikuks kerkis meie teine nädal Madridis.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s