Ungari 2018 (mai) vol 4

4. nädal Ungaris

Reedel tegime erinevaid töid – värviparandusi Balatoni järve äärse jahimaja juures, võõpasime üle sama talu juurde kuuluva seamaja ning korjasime kokku õled, mis jäid maha neljapäevasest katusepanekust. Nädalavahetusel puhkasime raskest töönädalast. Mõned käisid Budapesti loomaaias ja mõned ei teinud sedagi.

Esmaspäeval töötasime uues asukohas, kus pidime lahtist mudakrohvi Põhja-Ungari talumajadelt ära kraapima, et neid hiljem krohvima hakata. Krohvi kraapimisel lähtusime Ungari vanasõnast „Mida rohkem sina kraabid, seda rohkem sina krohvid“. Krohv oli aga majade küljest nii hästi lahti, et kukkus alla juba pikema pilguga peale vaadates, seega oli karta palju krohvimist. Enne lõunat saabusid õpetajad Heli ja Ulvi vaatama, kuidas me oma tööga hakkama saame. Tundus, et nad jäid meie tööga rahule. Peale tööpäeva lõppu tulid õpetajad nautima vaadet, mis avaneb meie Ungari kodu aiast ning võtsid ette meie igaõhtuse mägimatka.

Teisipäeval töötasime endiselt mudakrohviga õpetajate valvsa pilgu all. Ööga oli seina määritud krohv kõvasti pragunenud ja Arpad otsustas krohvisegu retsepti muuta. Krohvisegusse segati 2 osa muda, 1 osa liiva ja armeerimiseks aganaid. Muda kaevandatakse Budapesti lähedalt august. Aganad sisaldasid hulgaliselt nisuteri, mis meelitasid ligi hiired. Szentendre hiired on oluliselt väiksemad kui Eestis, aga loodetavasti nad kosuvad, kui kõik terad krohvi seest ära närivad. Teisipäeva õhtul näitas Arpad meile, kuidas krohvi sisse tugevduseks vanu katusekivisid peita. Õhtul vaatasime Eurovisiooni esimest eelvooru, mida ükski kanal meile läbi interneti väga näidata ei tahtnud.

Kolmapäeva hommikul krohvisime praod kinni, mis jälle ööga tekkinud olid. Töövõtted olid vahepeal muutunud ja segu loobiti seina ning siluti laiali paljaste kätega. Kolmapäevaks toodi kohale rull kanavõrku, et mudakrohvi armeerida.

Neljapäeval jätkasime muda seina loopimist ja seina võrgutamist. Külastad käisid meid vahepeal ungari keeles juhendamas ja niisama uudistamas. Ega ju iga päev ei näe, kuidas kopsikuga vett vastu seina visatakse ja mudaga seina määritakse. See võis olla üsna kentsakas vaatepilt.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: