Itaalia grupp II 2018 (aprill) vol 2

2018. a aprill, praktika Nicoteras, Itaalias
2. nädal
Salve!

Teine töönädal Itaalias, Nicotera linnakeses, möödus hoogsalt. Esmaspäeval ja teisipäeval jätkasime kirstude restaureerimist. Oli palju lihvimist, rooste eemaldamist, värvieemaldusvedelikuga metalli puhastamist. Samuti lihvimine ja peitsimine kirstu sisemused. Tööle läksid ka elektrilised tööriistad. Pisiparandustena asendasime puuduvad ilunaelad ning parandasime pahtliga kirstu metalldetailide defekte.

Kolmapäeval, 25. aprillil, oli Itaalias puhkepäev ja Erasmuse esindaja korraldas meile ühepäevase väljasõidu koos teiste erasmuslastega. Läksime Napoli lähedale Caserta paleesse ja Pompeisse. Kuninglik palee jättis suursuguse mulje oma rikkalikku mööbli, laemaalingute ja maalidega. Lossi keskallee oli 3,2 km pikk ning täis marmorist purskkaeve.

Aega iidse Pompei linna läbimiseks jäi väheks, kuid sellegipoolest oli see tõeline elamus. Üllatas linna territooriumi suurus ja tuhakihi alt välja kaevatud varemed. Neljapäeval ja reedel jätkasime Maurizio töökojas. Kirstude värvimise vahel tegime ka teisi töid. Parandasime tooli, lihvisime ja peitsisime lauaplaadi, pahteldasime butafoor-klaverit.

Nädalavahetuseks sõitsime uuesti Sitsiiliasse. Maria ja Airi külastasid Taorminat ja vallutasid Etna tipu. Tüdrukutele oli see siin veedetud aja kõrghetk. Silva, Elina ja Helen sõitsid tutvuma iidse Palermoga.

Järgneb…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s