Itaalia 2018 (aprill) vol 6

Itaalia, Nicotera praktika, 6. nädal

Töiselt oli viimane nädal kergem, kui eelmised, kuna oli saabunud ka teine grupp Eestist. Lõpetasime oma poolelijäänud töid ja andsime Mauriziole üle kaardi, mille olime talle joonistanud, palju magusat Eestist ning kinkisime talle itaalia-eesti sõnaraamatu, et järgmiste tulijatega ta saaks veel kergemini suhelda.

Paariks viimaseks päevaks võtsime rendiauto. Saime nii pildile, kui ka mällu veel nii palju imelisi vaateid. Aga saime ka piisavalt närvikõdi nii, et mingit lõbustusparki pole enam vaja. Kui muidu vuravad siin ringi pisikesed Fiatid, mis külavaheteedele kenasti ära mahuvad, siis meile anti 6-kohaline FIAT Multipla. Meie autojuhiks oli Merle.

Esimese asjana võtsime ette treti Sitsiilia poole, aga ei läinud üle lahe, vaid sõitsime Reggio Calabriasse, mis on üks suurem, ilusa rannaga linn. GPS juhatas meid oma linnast välja mööda vanalinna tänavaid, mis on siin väga mägised ja kitsad. Arvestades, et auto oli alguses Merlele võõras, siis surime juba enne mõnel künkal välja, seega tundus vanalinn hirmutav. No me siiski saime kenasti linnast välja ja õhtuks oli Merle juba roolis väga kindel 😀 Tagasi tulles sõitsime läbi ühe pisikese rannalinna Scilla, kus nägime (ja saime ka fotole) imeilusa päikeseloojangu.

Teise päeva sõit oli meil planeeritud lühem, kuna otsustasime vaadata üle hoopis lähedalasuvad väikelinnad, aga kujunes tunduvalt hullemaks, sest siinseid linnu ühendavad äärmiselt kitsad, mägised ja kurvilised teed. Ühel tõusul mäkke tuli meile vastu ohutuledega rekka, mis sõitis meie reas ja tal oli pikk rivi väikeseid autosid sabas. Rekkajuht ainult vehkis käega, et läheksime enda vastassuunavööndisse, mida Merle ka mõned meetrid enne võimalikku kokkupõrget tegi. Õnneks keegi samal ajal rekkast mööda sõita ei üritanud ja saime sellest kolonnist vasakult mööda.

Sel päeval külastasime Vibo Valentia`t, käisime sealses botaanikaaialaadses pargis ja linna vaatamas. Pargis kasvas isegi paar kastanipuud, kõikidel kenasti tutvustavad infotahvlid kõrval.
Kuna me tahtsime näha ka ära Itaalia surnuaia, siis käisime Zungri kalmistul. Igal suguvõsal on selles oma „majake“ ja seetõttu ei ole need kalmistud ka suured, kuid olid ilusad ja puhtad. Muidugi pikalt me sellises kurvas kohas peatuda ei soovinud.

Teine hull sõidukogemus oli ca 70`tõusul ja seda veel väga järsus kurvis. Päris ausalt, aga seal meil suri auto ikka mitu korda välja ja langesime aina allapoole. Õnneks, ka seekord, kedagi tagant ei tulnud ja lõpuks saime ikka üles. No selle episoodi lõppedes olid kõikidel pihud higised.

Mägedes nägime ka paari lambakarjust oma koerte ja karjadega, jälle üks vahva pilt mällu kohalikust elu-olust. Samuti meenus, et kohalikud kasutavad komplimendina väljendit „sa oled hobune“, mis viitab siin sellele, et hobune on ilus loom. Samuti saime veel viimase korra sealset randa ja päikest nautida.

Ja et kaks ilma kolmandata ei jää siis, kuna GPS oli meid jälle ühte vanalinna juhatanud, kust tagasi keerata ei saanud ja välja mahtus vaid nii, et peeglid olid sissepoole keeratud ning millimeetrit ei tohtinud kuskile kalduda. Õnneks ühed kohalikud poisid nägid, et ma auto ees näitasin, kuhu keerata jne, siis nad käskisid tagurdada ja võtsid juhtimise ise üle. Nemad aitasidki meid sealt majade vahelt välja. Nicoterasse tagasi oli kergendav jõuda!!!

Aga Merle on väga tubli! Tal on mega närv autojuhtimisel! Au talle! Kuid üldiselt ma ei soovita sealkandis rendiautot võtta neil, kellel nii kogenud autojuhti kaasas ei ole.
Aga kogu see ilu, mida nägime, oli seda kõva higistamist väärt!

Lahkumine Nicoterast oli väga emotsionaalne, silmad olid kõikidel märja kohapeal – nii meil, kui ka kohalikel. Äärmiselt kahju oli lahkuda, aga koduste igatsus oli ka üksjagu suur. Kuid me saime endale sellelt seikluslikult praktikareisilt väga vahvaid uusi sõpru nii kohalike itaallaste, kui ka koolikaaslaste hulgast! Täname meie Itaalia sõpru imelise vastuvõtu ja emotsioonide eest! Jääme teid igatsema! See on olnud imeline aeg ja meeletult vahva elamus meile kõikidele!

AITÄH!
Kristin, Ave, Merle, Liisa ja Mari-Liis

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s