Itaalia 2018 (aprill) vol 5

Itaalia, Nicotera praktika, 5. nädal

Meie viies praktikanädal kostitas meid imeilusate, päikeseliste ilmadega. Seetõttu saime me palju oma töödest teha õues. Sel nädalal lihvisime ja värvisime äärmiselt palju terrassilaudu, lippe ja prusse. Osa tüdrukuid käis lisaks värvimas ühe korteri rõdu, mille omanik elab muidu Milanos, kuid suveperioodiks tuleb Nicoterasse tagasi. Nädala viimasel tööpäeval ütles Maurizio, et täna teeme klaveri. Alguses olime üsna üllatunud, aga siis selgus, et üks pere oli klaveri maketi tellinud oma lapse 18-aastaseks sünnipäevaks, et selle taustal fotosid teha. Selle maketi tegemine oli päris loominguline ja vahva ning seekord saime kasutada lisaks fantaasiale ka üsna palju elektrilisi tööriistu.

Neljapäeva õhtul kohtusime kiirelt ka uue Eesti grupiga tüdrukutega, kes aitasid meid hädast välja pakiga, mis sisaldas vajalikku, mida me ise ei olnud taibanud piisavalt kodumaalt kaasa võtta.
Laupäeva õhtul olime kutsutud Erasmuse esindajate poolt õhtusöögile, mis toimus Monte Poro pizzarestoranis. Nicoterast sinna on ca 20 minutit autosõitu üsna mägisel ja kurvilisel teel, aga õnneks kahalikud oskavad neil sõita. Õhtusöögi seltskond oli meil väga rahvusvaheline – itaallased, türklane, ukrainlanna ja loomulikult meie ise. Kasutasime suhtlemisel nii inglise-, itaalia-, kui ka vene keelt. Ukrainlanna oli seltskonnaga ühinenud, kuna järgmisest aastast tahab ka Ukraina liituda Erasmuse programmiga, kuna ka nendel on nüüd EL-iga viisavabadus ja tõenäoliselt soovib tema hakata üheks selle projekti eestvedajaks. Õhtusöögi eelroaks oli pizza, ilma milleta itaallased tõenäoliselt õhtusööki ette ei kujuta ja põhiroaks pakuti pooleldi küpsetatud liha, mille ise pidi laual endale sobivaks grillima. Tegelikult oli see lihagrillimine laual üsna teistmoodi ja vahva kogemus.

Kuna laupäeva õhtu oli nagunii ette planeeritud ja nädalavahetuse ilm üle pika aja soe ning päikseline, siis me pikemaid sõite ette ei võtnud, otsisime hoopis Nicoteras kohapeal ühe privaatsema koha, kus nautisime päikest. Kuna meil ju siin vaid alla nädala olla on jäänud, siis püüame siinsest soojast ikka maksimumi võtta ja nahale natukene jumet saada.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s