Itaalia 2018 (aprill) vol 4

Itaalia, Nicotera praktika, 4. nädal

See nädal möödus meil päeviti üsna töiselt, õhtuti aga koduselt. Tööl tegelesime endiselt oma kahe õmblusmasinaga, esimese saime juba ka kokku pandud ja teine on kohe-kohe samasse seisu jõudmas. Lisaks toodi meile veel hunnik täispuidust uksi, mis olid täiesti uued, kuid vajasid nii lihvimist, kui ka sõrmfreesiga külgede ümardamist. Seega saime jälle proovida tööd erinevate tööriistadega. Käsimasinatele lisaks lasti meid juba ka suure lihvmasina juurde.

Meie siinoleku aega jäi ka 13, reede ja seetõttu hakkasime otsima itaallaste ebausuga seotut, kuna olime juba eelnevalt mõistnud, et ebausku on siin palju. Meie leitu: 13 ja reede on itaallaste jaoks pigem õnnetoov number ja kuupäev. Halb number on 17. Rooma numbri 17 ehk XVII saab ümber sättida sõnaks VIXI, mis tähendab, et elu on läbi.
Kuri Silm ehk malocchio sümbolit kasutatakse Itaalias, kaitsmaks kodu kurja silma ja ebaõnne eest.
Itaallased ei pane kunagi uut mütsi või jalanõusid voodile, nad ei tõsta kunagi veega täidetud klaasi toostiks ning ei kalla kunagi veini vasaku käega, sest see toob halba õnne. Samuti öökull. Vallaline ei tohi lauas istuda nurgas, kui ta kunagi abielluda tahab. Paabulinnu sulge ei tohi kodus hoida, kuna sellel on kurja silma sümbol. Kui sa näed õhtul ämblikku, siis see tähendab, et sul hakkab rahaliselt hästi minema.
Päikese ja Kuu sümbolid. Vastandid. Hea ja halb, külm ja soe, päev ja öö.
Lisaks on veel see, et riiduminekut vältida, ei tohi teise sigareti otsast tuld võtta, kellegagi koos olles ei tohi mööduda postist erinevatelt pooltelt samal põhjusel, ning vaid musta kassi nägeminegi toob neile külmavärinad peale. Hulkuvate kasside peletamiseks pannakse majauste juurde veepudelid, kuna kassid kardavad vett.

Nädalavahetusest osa otsustasime siiski kasutada, nagu alati, ümbrusega tutvumiseks. Sest tegelikult on siin ju veel nii palju kohti, kuhu me ei ole jõudnud. Laupäeva lõunast siis hakkasimegi liikuma Nicotera kõrgema tipu poole, kuna all rannas olime juba käinud. Tipus olime silmanud ühte kirikut ja sinna me sammud seadsimegi. Pakkisime igaks-juhuks ka rätikud kaasa, et ehk leiame mõne privaatse koha, kus saaksime rahulikult, ilma jälitajateta päevitada.
Paraku kohale jõudes oli päike kadunud ja tuul üsna tugevaks muutunud. Sellest hoolimata oli väga lämbe.
Õhtuks oli torm juba selline, et lahtised asjad lendasid minema. Meile öeldi, et siia kandus üks kõrbetormidest. Meil Eestis oli eelmisel aastal ka selline, aga siin, Itaalias, ei läinud nii pimedaks, kuid oli hulga tuulisem. Tuul kolistas akna taga öö läbi. Õhtul tuli ka paar tiba vihma ja kes selle kätte jäi, tuli tuppa valgetriibulise riidega. Samuti olid hommikul kõik autod kaetud peenikese pruuni liivatolmuga.

Nädala naelaks oli seekord aga kutse Maurizio ja tema naise Deborah poolt laupäevasele õhtusöögile nende kodus. Oleme rõõmsad, et saime osa päris Itaalia õhtusöögist ja Itaalia kodusest elu-olust. Tõlgiks oli meievahelisel suhtlusel peretütar, kes õpib koolis Inglise keelt ja räägib seda päris kenasti.
Majas tehti meile ringkäik ja ilmnes, et Mauriziol on lisaks puutöö tegemisele oskused ka kivitöö alal. Osadesse tubadesse olid tehtud uhked kivist sambad.
Kuna me Eestist kinki kaasa polnud taibanud võtta ja siinsete vahenditega ei olnud ka suurt võimalust ise midagi teha, siis viisime kingituseks hästi suure kohaliku Itaalia keraamilise vaasi ja sinna sobivad lilled, veini ja maitsva jäätisetordi siinsest Gelaria`st (see jäätisekohvik olevat Itaalia jäätisekohvikute võistlustel saanud esikoha).
Menüü oli rikkalik – lasanje, ohtralt liha, salat ja riisikroketid. Ja meie rõõmuks väga palju erinevat magusat.
Oleme väga tänulikud selle kutse, meeldejääva õhtu, vahva pere ja Deborah pühendumise eest meile toidu valmistamisel!
Endiselt oleme Itaaliast vaimustatud!

Pühapäev möödus meil jällegi rahulikult, tavapärase tururingiga ning valmistudes algavaks töönädalaks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: