Itaalia 2018 (aprill) vol 3

Itaalia, Nicotera praktika, 3 nädal

Eelmine blogipostitus lõppes meie tulekuga Kataaniast tagasi Nicoterasse. Me loomulikult ei saanud seda ilusat, lihavõttepühade I püha, vaba päeva kodus istumisele raisata.

Otsustasime minna lähemalt vaatama Nicotera Marina`t ja sealset randa, mida ülevaltpoolt olime juba palju imetleda saanud. Et sinna linna ilma autota saada, tuleb mitu kilomeetrit mäest alla minna ja pärast loomulikult tagasi üles ka tulla.

Linn oli ilus, jalutasime rannas, kus vesi oli endiselt külm, kuid kallas mõnusalt liivane. Kuna tegemist oli pühadega, siis avatud midagi ei olnud, sõime vaid kohalikus jäätisekohvikus jäätist ja jõime kohvi ning plaanisime tagasi mäkke ronima hakata. Kuna olime jalutanud enne mööda ka apelsinipuudega aedadest, otsustasime, et kui kedagi kuskil aias näeme, siis küsime, kas saame neilt apelsine osta. No ja siis me ühe aia taga hõikasimegi aias olevat pererahvast, et oma apelsiniostu soovi avaldada. Peremees kutsus meid kohe aeda ja oli üsna üllatunud ostmise jutu peale. Ütles, et korjake aga sidruneid, palju soovite, aga apelsinid on neil otsas.

Pererahvas oli oma aiamajja tulnud pühi pidama ja saiakesed olid just ahjust võetud. Neid kutsuti meid ka kohe sööma, pere vanaema läks meile kohvi tegema, ja peremees viimaseid apelsine ja mandariine otsima – meie jaoks.

Istusime ja jutustasime pererahvaga ja kui aeg oli ära tulla, siis pakiti meile kaasa kaks suurt kilekotitäit apelsine, mandariine ja sidruneid ning veel kott saiakestega.

Imelised inimesed on need itaallased!!!

Edasi läks nädal juba töiselt. Tööle minnes ootas meid ees „uus“ Singeri õmblusmasin, mis on vaja korda teha. Masina niiskusekahjustused olid nii tugevad, et puitu sai lõigata nagu saia. Ilmselt oli see masin pikemat aega välitingimustes viibinud. Nii hullus seisus eset pole enne olnudki, seega on endalgi põnev, mis temast välja tuleb. Hetkel on meie pundil korraga töös kaks õmblusmasinat. Spooniparandusi vajasid mõlemad õmblusmasinad ning uuel masinal pidime ka tegelema putukakahjustuste likvideerimisega. Palju aega kulus vana viimistluse eemaldamisele, kuna kahjustused olid suured.

Ka tööpäevad on siin meile väga meeldejäävaks tehtud itaallaslikult lahke suhtumisega. Näiteks ühel õhtupoolikul tõi Maurizio isa meile jäätisekohvikust tööle jäätised. Väga armas!

Nädala lõpupoole õppisime kasutama ka erinevaid elektrilisi tööriistu. Eriti vahvaks avastuseks oli meie jaoks sõrmfrees, millega töötamine alguses tundus hirmutav, kuid kui selgus, mida selle masinaga teha saab, olime kõik vaimustuses. Nimelt olime teinud ühele õmblusmasina plaadile uue küljeliistu, millele oli vaja saada ümar äär ja samasugune soon sisse, nagu olemasoleval pooleli oli. Kordamööda saime me tikksaega puidust ka erinevaid kujundeid välja lõigata.

Vahepeal on meil Maurizioga suhtlemisel pisut raskusi, ent ta proovib meiega suhelda nii inglise kui ka eesti keeles. Ka meie proovime oma inglise-itaalia segakeeles talle vastu purssida, palju abi on ka kehakeelest.

Ilmad on siin lõpuks ilusaks läinud, soojakraadid on kuskil kahekümne lähedal ja tahaks siinset aega võimalikult hästi ära kasutada.

Seega laupäeva otsustasime veeta Tropeas mida meile oli ka kiidetud, kui imeilusat linna. Loomulikult olime ka hoiatatud, et tegemist on suvituslinnaga, mis on orienteeritud turistidele. Meie õnneks ei ole hooaeg veel avatud, aga sellest hoolimata kuulsime seal itaalia keelt vähem, kui mujal. Kuid see ilu, mida seal nägime, oli võrratu! Jõudsime käia ka kohalikus restoranis mereandidega pastat söömas ja sai seegi imeilus päev Nicotera kodus lõpetatud.

Nädala viimase päeva võtsime rahulikult – olime kodused, ning valmistusime uueks töönädalaks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s