Malta grupp 1 2017 (vol 6)

Geido ja Kalle

Viimane töönädal sõnaotseses mõttes veni ja venis. Kuna objektil enamus meie töödest olid valmis ja tehti viimasel korrusel uste paigaldust ja mujal kergemaid parandusi siis meil ei olnudki reaalselt midagi teha ning päevad lihtsalt venisid. Seega väga tihti me lihtsalt lõpetasime töö natuke peale lõunat ja liikusime koju. Neljapäeval otsustasime tehasesse minna, et saada enne reedet paberid mis vaja korda ja anda tagasi turvavarustus. Üks esimesi asju mida uuriti oli see kas me lendame tagasi oma kodumaale või tahame edasi tööle jääda. Väga selgelt oli arusaada, et firma soovib oma töötajate baasi laiendada sest ka esimesel kohtumisel anti mõista, et oleks võimalus huvi korral neile tööle jääda. Mainiti, et firma on võitunud mõned suuremad ehitusprojektid ning järgmised paar aastata on tööga kindlustatud ja otsivad juurde just paberitega oskustöölisi. Kohalikud maltalsed ei pidavat väga ehituserialasid õppima vaid pigem soovivad töötada pehmematel aladel näiteks teenindussektoris või kontoritööd teha. Ka meie objektil oli näha, et umbes pooled töötajad olid välismaalased. Ka ringi käies oli näha, et Maltal ehitatakse hetkel väga palju ning ehitusega tegelev inimene kellel käed on küljes siin tööta ei jää.

 

Iiris ja Kairin

Iiris ja Kairin käisid jätkuvalt samal objektil tööl, kuigi objekt oli praktiliselt valmis ja ei olnud enam väga midagi teha. Viimasel päeval sai ülemuse poolt paberid täidetud ning kõigiga hüvasti jäetud.

 

Nädalavahetus

Kuna reede sai töölt vabaks võetud seega käsid kõik seal kus nad käia tahtsid, Kalle käis Popeye Villaget vaatamas mis oli rajatud filmi „Popeye“ tarbeks ning pärast avastas veel ümbruskonnas loodus kauneid kohti.Kairin ja Iiris käsisd niisama übruskonnas ringi ning käisid restoranis mekkimas maitsvaid pannkooke ja muud paremat.

Laupäeval liikusid Kairin ja Kalle juba varakult väikest Comino saart ja Blue Lagooni avastama. Comino saar on ikka väga väike, ühest saare otsast teise jõuab ca 20 minutiga. Arvasime alguses, et Blue Lagoon on ikka suurem ja võimsam aga tegelikult on suhteliselt väike, meenutab lahesoppi aga vesi oli ikka korralikult helesinine. Iiris veetis päeva Golden Bay rannas varbaid vees leotades ning raamatut lugedes.

Pühapäeva varahommikul sai külastatud veel kohaliku kalaturgu kust sai nii mõndagi külakostiks kaasa ostetud ning pärast seda liikus Kalle St. Peter’s Pooli. Sai seal natuke veel päikest võetud ning mõned korrad kalju pealt vette hüppata. Iiris pidi pühapäeval juba lahkuma. Geidol käis ümber Malta kruiisil.

Esmaspäev 15:00 pidime ennast vastuvõtva partneri kontorisse veda kus saime korteri tagastus rahad tagasi ning sai natuke muljeid vahetatud. Viimased suveniirid sai ka Vallettast ära ostetud, koju jõudes hakkas vaikselt pihta kohvrite pakkimine.

Kätte jõudiski viimane päev, kõigil kottid/kohvrid koos, kes käis veel Vallettas viimast korda kes puhkas korteris. Kella 14:45-ks oli tellitud transfeer maja ette ja nii me lahkusime oma korterist ning nii kiiresti need 6 nädalat Maltal möödusid.

Oli väga huvitav ja silmaringi laienda praktika/puhkus.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s