Ungari 2017 (vol 3)

Selle nädala kõrgpunktiks olid kahtlemata lihavõttepühad, mida tõsikatoliiklikud ungarlase tähistavad vaikselt ja kodus, kuid ei puudu ka värvikad rahvatraditsioonid tähistamaks kevade saabumist.
Skanzenis on traditsioon lihavõttepühade kahepäevane lihavõttefestival. Seda külastasid tuhandes inimesed ka sel aastal. Lihavõttetraditsioonid, millest seal külastaja osa sai, on kristluse ja paganlike kommet sümbioos. Üks paganlikke traditsioone on näiteks “locsolkodas”,mis meenutab paganlikke viljakusrituaale. See rituaal seisneb selles, et noormehed esitavad lühikese luulevormis palve neidudele neid piserdada lõhnaõliga, uskudes, et see aitab neidude noorust ja ilu säilitada. Neiud enamasti suhtuvad palvesse soosivalt. Kaasajal on see rituaal muutunud veidi, vaeseid neidusid piserdatakse külma veega…
Meie töönädalasse tõi elevust ka Ehituskooli õpetajate külaskäik ning külm ilm, ei puudunud ka lumi. Töö toimus ilma tõttu tubastes tingimustes, puidutöökojas. Saime võimaluse vaadelda ja kaasa lüüa puusseppade ja mööblirestauraatorite tööle.
Rahvariides neidude “piserdamine” veega.
Kolmas nädal algas poistele amfiteatri wana lawa lammutamisega, mis tuleb uuesti üles ehitada 1. maiks. Töö sujus üsna hästi, ja päewa löpuks olid üle poole laudadest üles wöetud. Kuna nädala keskel olid wihmasel päewad, siis saadeti meid puusseppade töökohta abilisteks. Saime hööwelpingil liimpuidu kilpe parajamaks teha ja hiljem järgata. Reede hommikul käisime amfiteatri ettewalmistust löpetamas, wana kruvid ja naelad oli waja betooni seest wälja saada.
Nädalawahetus möödus suuremalt jaolt Budapestis. Kes tutwus muuseumidega, kes wöttis osa Budapesti ratta söidust I 🚲 BP! Lisaks on puusseppadel nüüd 500 meetri körgused “mäetipud” ületatud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: