Ungari 2017 (vol 2)

Teine nädal algas üsna tuuliselt ja jahedalt. Kuna eelmisel nädalal said seinad puhtaks ja wärwimistki sai juba alustatud, siis sel nädalal jätkus uute wärwikihtide peale kandmine. Esimesi lubiwärwi kihte peale kandes ei tundunud reaalne, et need majad kunagi walgeks saawad, kuid wärwi kuiwades oli pilt juba tunduwalt parem.

Värvisime lubivärviga, mille koostisained olid vesi ja kustutatud lubi 1:2, värvisime märjalt märjale,mis seisnes selles, et värvisime terve seina korraga,niisutasime eelnevalt pinna, värvimine toimus suure lubjapintsliga. Värvisime 3 kihti, kiht päevas.

Teisipäewal liitus meiega saksa noormees Hannes, kes on siin ka Erasmuse programmi kaudu. Nüüd siis wiiekesi jätkus töö lisaks wärwimisele ka keele praktikaga. Kuna Hannes on sakslane, siis saime nii inglise kui saksa keeles rääkida.
Wiimast wärwikihti peale kandes oli juba hea tunne, majad saawad öiseks ajaks walgeks, nimelt on lähenevad ülestöusmispühad ja selleks ajaks pidid meile usaldatud tööd tehtud olema. Neljapäewa pärastlöunaks saime oma seniste ülesannetega walmis, tuju oli hea, sest ees ootas ka pikk nädalawahetus.
Suurem osa poode on pühade ajal suletud, laupäewal on möned poed lahti, näiteks meie kohalik Spar.
Plaanis on Hannesega Doonau ääres kokku saada ja midagi grillidagi. Aktiiwsemad jällegi rändawad ringi ümbruskonnas.

Munakivitänavate,pastelsete majade ja õigeusukirikute kõrge tornidega barokse,serbia mõjutustega arhitektuuriga väikelinna Budapesti külje all asutasid 18.saj.Serbia põgenikud.Üks vaatamisväärsusi on Ungari vabaõhumuuseum, kus ka Ehituskooli õpilased praktikal on.Seal saab vaadelda maaelu 18.sajandist Esimese maailmasõjani.Szentendre on kuulus ka kui kunstnike meelispaik, näiteks on siin tegutsenud Ungari kuulsaim keraamik Margit Kovacs, kelle tööd on eksponeeritud temanimelises muuseumis.
Huvitav fakt on ka, et roomlaste valitsemisalal elas ja ka suri Pannoonia maakonnas, mis asub linnakese lähistel, rooma keiser Marcus Aurelius, kes kirjutas siin oma kuulsad “Meditatsioonid”.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s