Intellektika kakstuhat ja kaksteist (e. meie Intellektika messil)

Ja see kaua oodatud päev oli käes. Neljapäev, Tartusse mineku päev J.
Pidime kõik kokku saama koolis pool 2, laadima asjad buss ja kell 2 väljasõit.
Külmakraadid küll ületasid kenasti -20 aga ega see meid küll ei heidutanud.  Asjad tassitud  ja teekond lõuna-Eestisse võis alata.
Õhtul,  kohale jõudes  vaatasime üle oma ööbimiskoha ja samas viisime omad isiklikud asjad sinna. Ega me eriti ei jõudnud ringi vaadata, kui juba pidi minema messikeskusesse. Vaatasime koha üle ja hakkasime asju oma boksi tassima, siis aga tekkis väike ebameeldiv üllatus…. Meie kaunid värvilised seinapaneelid ei mahtunud sinna vahele,  kuhu nad oleks pidand mahtuma. Tarmo Laabani mõistuse abil me aga saime nad kuidagi paigutatud               ( lootsime, et need püsivad ikka kuni messi lõpuni ja ei saja meile kaela keset messi ).  Ja oi-oi kui ilus meie boks oli – PARIM. Kabelaud, mis Teeviidal oli väga populaarne, Karjääriredel, kes julges sai tippu ronida ja uurida kuidas tipus elu on.
Sai värvida lilli ja juba valmis lilledele põletada midagi meelepärast peale. Igast nänni ja kommi oli ka veel. Väga super – hüper- giga maitsvad kommid olid meil J.
 Neljapäeval rohkem aega ei olnudki, läksime koju, sööma ja magama.
Reede hommikul 8:30 hommikusöök ja kohe peale seda Messihalli (väljas oli ikka päris krõbe pakane;  hea, et autod leiutatud on).
Halli jõudes  sättisime kõik end valmis ja üks hetk hakkas uksest ikka päris palju inimesi sisse tulema ja siis me asusime tööle.  Jagasime inimestele infolehti, vastasime inimeste küsimustele, reklaamisime oma kooli, kutsusime inimesi oma boksi külastama, targemaks saama ja kabet mängima.
Pealaval toimus igasuguseid üritusi, meie head tuttavad Kuressaare Ametikoolist  olid seekord mõelnud, et võiks tantsida natukene  ja kutsusid kõiki tantsima, vedu võtsid ka meie kooli tantsulõvid Veronika ja Mihkel. Iseasi on see,  kuidas see küll neil välja tuli  a nalja oli kõigil kui palju.
Vahepeal lõbu  ja siis jälle tööle.  Võimalikult palju promoda ja reklaamida oma kooli.
Kohati oli meie boksis ja boksi ümbruses niipalju rahvast, et ei saanud istuda ega astuda kuhugile.
Kiideti meid ja meie boksi ikka päris palju, vaata et me kõik peaaegu punastasime seal.
Toimus ka mingisugune paaride kokkuviimise üritus, millest meie poisid kenasti osa võtsid  ja näe oh imet, Mihkel sai sealt endale kohe 2 tüdrukut, uued tutvused on alati kasulikud. Peale messi lõppu läksime kõik ilusti koos Tartu linna uudistama ja sõidu ajal nägime no ikka enneolematut kuud, see oli fantastiline! Kirsti ei suutnud uskuda, et see on kuu, kuna kui päris aus olla, siis ta alguses ei näinudki seda, kuna tal oli post ees. A siis kui nägi, ohhetas ja ahhetas nii nagu me kõik.
Tartu linna ekskursioon tehtud, poes käidud, suundusime koju.
Koju jõudes nägime, et meie majja oli veel inimesi tulnud. Itaallaseid kui palju, a see ei heidutand meid, nad kõik olid vanad, väetid  ja läksid kohe magama. Meie aga tegime mõnusat sauna peale rasket tööpäeva ja vahetasime muljeid.

 Laupäeval  hommikusöök samamoodi 8:30. Samal ajal kui kõik teised sõid ( Kati, Veronika, Kirsti ja Tarmo), oli kohaomanik vana tädike kutsunud Mihkli ja Madise oma printerit parandama.
Ei tea kas said korda seal või ei saanud, aga seal nad natuke aega olid (tegelt me ei saanud korda seda, sest see oli sajandist  7 eKr. ).  
Magustoiduks olid vahvlid. Nendega oli natuke nalja, a see selleks ( Chuck Norrisega seotud).
Peale söömist jälle messihalli, seekord juba jala: O Miks? Aga sellepärast, et külmakraadid olid autot öösel korralikult näpistanud ja see marakratt ei tahtnud enam tööle minna ja siis me jalutasime (õnneks oli suhteliselt lähedal messihall meie kodule).
Laupäev möödus sama töökalt ja tegusalt kui reedegi, A tol päeval me lasime rohkem värvida inimestel lilli ja siis oli veel suurem tung kui eelmine päev, inimesed värvisid, põletasid, ronisid, mängisid, küsisid, kuulasid, kiitsid ja kõike kõike veel. Tegevust oi kui palju.
Laupäeval samuti toimus Kuressaare Ametikooli tants, millest Mihkel taaskord osa võttis, ta oli vana tantsulõvi juba, tantsis seal koos teiste maskottidega.
Me tegime mõnusat muusikat seal oma muusikainstrumentidega:

TRUMMIDEL: Madis, Kelludel: Kirsti,  Käte ja jalgadega plaksutamine: Mihkel,  Kiivriga: Keegi tundmatu, Kisakoor: Veronika ja Kati.  Kohe olid igast paparazzod kallal meil ja jälle olime tähelepanu keskpunktis. Kõik plaksutasid ja olid rõõmsad peale meie esinemist.
A tasapisi hakkas seegi päev juba lõppema.
Siis, kui mess ametlikult läbi oli, hakkasime me kõik siis oma asju tagasi bussi viima, mille Tarmo juba vahepeal oli suutnud korda teha J.  Asjad pakitud  ja asusime Tallinna poole teele.

Peaks mainima, et see oli unustamatu kogemus, niipalju kiidusõnu meie kooli kohta tuli sealt  ja ma usun, et me ikka värbasime nii mõnegi õpilase sealt enda kooli.
Ma usun, et meie koolist messikülastajatele kui ka teistele koolidele jäi ikka väga suurepärane mulje.

Oleme tänulikud kõigile, kes aitasid kaasa messi läbiviimiseks : Arvo Olkkonen, Raivo Moks,         Sven Mäe, Heli Allikas, Kunnar Kamar, Tarmo Laaban, Kirsti Tammik

Messil käisid :
Huvijuht „ Hot Shot „ Kirsti
Tarmo „ Sulle Mulle „ Laaban
Kati  „ Õhuke „
Veronika „Kurgid sulle „
Madis „ 6.59 „
Mihkel  „ 6.59 „ Lähme Piuuule 

 Tervitades ja kurke jagades, Siiralt, Teie Mihkel

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s